Oliwianie.pl

Portal Rady Dzielnicy Oliwa

3 września w siedzibie Rady Oliwy będzie można skorzystać z możliwości spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Dodatkowo przy Opata Rybińskiego 10 stanie  Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca. Mieszkańcy będą w nim mogli załatwić wszelkie sprawy związane z Kartą Mieszkańca: przedłużyć pakiet, złożyć wniosek o bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, odebrać Karty czy zasięgnąć informacji. 

W związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego 2021, Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym kontynuuje akcję: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”. Pomiędzy 17 sierpnia a 27 września w każdej dzielnicy w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy będą mogli przyjść do siedziby rady Dzielnicy, w której przyjmować będą Rachmistrzowie spisowi.

Jako że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy, aby samodzielnie dokonać spisu.

- W naszym mieście spisała się już niemal połowa obywateli. Mamy jednak świadomość, że jest duża grupa Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy z uwagi np. na wiek nie dokonają samodzielnie samospisu internetowego, nie są zainteresowani podawaniem danych przez telefon, ani nie chcą zapraszać do swoich domów Rachmistrzów, jednak czują potrzebę zrealizowania tego, bądź co bądź obowiązku - mówi Tomasz Filipowicz, Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Gdańsku.

W siedzibie Rady Dzielnicy Oliwa przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 10 można się będzie  spisać 3 września (piątek) w godzinach 9.00-14.00

- Taka forma spisu sprawdziła się już w ostatnich tygodniach np. na „Zielonym Rynku” na gdańskim Przymorzu, gdzie można było spotkać przedstawicieli Gdańskiego Urzędu Statystycznego oraz Rachmistrzów spisowych. Zainteresowanie obywateli przerosło wszelkie oczekiwania. Dlatego postanowiliśmy dać taką możliwość mieszkańcom każdej dzielnicy w Gdańsku. Jesteśmy przekonani, że Radni chętnie zaangażują się w akcję, a przy okazji będą mieli okazję do porozmawiania z mieszkańcami na najważniejsze tematy dla danej dzielnicy – dodaje Filipowicz.

Rachmistrzowie będą dyżurować w poszczególnych lokalizacjach w godz. 9.00 - 14.00.

Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca

Dodatkowo w tych samych godzinach przed siedzibą Rady Oliwy stanie Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca. Mieszkańcy będą w nim mogli załatwić wszelkie sprawy związane z Kartą Mieszkańca: przedłużyć pakiet, złożyć wniosek o bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, odebrać Karty czy zasięgnąć informacji. 

W najbliższym czasie będzie się można również spisać:

7 września  (wtorek) Rada Dzielnicy Osowa ul. Balcerskiego 35 9.00-14.00

10 września (piątek) Rada Dzielnicy Przymorze Małe ul. Czerwony Dwór 25 (pok.11)

15 września (środa) Rada Dzielnicy Strzyża ul. Ks. Sychty 12/14

22 września (środa) Rada Dzielnicy VII Dwór ul. Abrahama 15 9.00-14.00

27 września (poniedziałek) Rada Dzielnicy Żabianka Wejhera- Jelit.Tysiąclecia ul. Szyprów 3(budynek ZKPiG nr 8) 9.00-14.00

Urząd Miejski w Gdańsku/ Rada Dzielnicy Oliwa


Aktualności

Radni Dzielnicy

Dyżury

Komisje