Oliwianie.pl

Portal Rady Dzielnicy Oliwa

Apel do Oliwian trafia do kapsuły czasu

Podczas uroczystości 75 – lecia Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie przygotowano kapsułę czasu, która ma zostać otwarta za ćwierć wieku – w setne urodziny szkoły. W kapsule znalazło się m.in. przesłanie od Rady Oliwy. Jest ono niejako załącznikiem do drzew nasadzonych przy ul. Wąsowicza oraz przy innych ulicach naszej dzielnicy.

 Gdańsk - Oliwa, 3 czerwca 2022

 

Do Oliwian w 2047 roku

 

 

Zwracamy się do Was z apelem o troskę o naszą zieloną Oliwę.

 

W roku 2022 stoimy w przededniu olbrzymich zmian klimatycznych związanych z globalnym ociepleniem.

 

Jesteśmy wdzięczni poprzednim pokoleniom za uczynienie Oliwy wspaniałym miejscem do życia. To dzięki ich dalekowzrocznym wizjom, Oliwa obecnie jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Gdańska.

 

Pokolenia jednak przemijają, podobnie jest z drzewami. Od lat kontynuujemy zadrzewianie naszych ulic, aby Oliwa była gotowa na zmiany klimatyczne. Aby życie kolejnych pokoleń odbywało się w równie pięknych warunkach przyrodniczych, w cieniu rozłożystych drzew – dających wytchnienie w gorące dni oraz czyste powietrze.

 

Dziś sadzimy drzew dla Was – naszych dzieci i wnuków. Korzystajcie z tego i pamiętajcie, że na Was spoczywa obowiązek dbania o naszą Oliwę i przygotowania jej dla Waszych następców.

 

  

Tomasz Strug

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Oliwa

 

 


Aktualności

Radni Dzielnicy

Dyżury

Komisje