Oliwianie.pl

Portal Rady Dzielnicy Oliwa

W dniach 10-11.XI.2019 roku  na hali  AWFiS w Gdańsku rozegrano finałowy turniej halowy piłki  nożnej drużyn dzielnic miasta Gdańska. Organizatorami turnieju byli: GZSiSS – DCS Oliwa oraz Rada Dzielnicy Oliwa.

I miejsce zajęła drużyna  „ZSAK i HU”, która pokonała zespół DCS Oliwa10:3, Ad-Rem 4:2 oraz  Sobieszewo 6:1 -  stosunek bramek  20: 6.

II miejsce zajął zespół Ad-Rem zwyciężając DCS Oliwa 12:0 i Sobieszewo 4:2 oraz przegrywając z  ZSAK i HU 2:4 -  stosunek  bramek 18:6.

III miejsce dla drużyny dzielnicy Sobieszewo, która pokonała zespół DCS Oliwa  9:1 i przegrywając  z ZSAK i HU 1:6 oraz z Ad-Remem  4: 2 - stosunek bramek 12:11.

IV miejsce dla najmłodszej ekipy DCS Oliwa

Zwycięski zespół występował w składzie: Mateusz Biluk, Michał Liedtke, Michał Lewczuk, Jakub Płókarz, Bartek Snopek, Dawid Mierzwicki, Olek Bońkowski, Jakub Gasiński, Iwo Leszczyński, Eryk Radziwiłowicz.

Trenerem ekipy był Mirosław Szołucha.

Najlepszym  „snajperem”  turnieju  został  Mateusz  Masiulaniec /Ad-Rem/, który zdobył 8 bramek przed Mateuszem Bilikiem i Rafałem Przybytniakiem, którzy  uzyskali po 7 bramek.

Najlepszymi bramkarzami turnieju uznano: Michała Stefanowskiego i Marcina Bokuna.

Zawodnikiem „fair play” uznano bardzo dobrze grającą Kingę Mierzwicką.

Do wyróżniających się zawodników, oprócz zwycięzców, należeli: Mateusz Masiulaniec, Konrad  Modrzyński, Michał Bodio, Piotr Chodziakiewicz, Krystian Wąsikowski oraz Rafał Przybytniak.

Zawody toczyły się w sportowej, przyjaznej i doniosłej atmosferze.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania:  GZSiSS , Radzie Dzielnicy Oliwa, Biuro Prezydenta  Miasta Gdańska oraz RSM Budowlanie za ufundowanie pucharów, medali, nagród, napojów, opłatę sędziów i zabezpieczenie medyczne.

Szczególne słowa podziękowania organizatorzy składają Zarządowi PZPN za ufundowanie ciekawych sportowych gadżetów, które wykorzystano w turnieju  jak  i  na konkursy - quizy  o tematyce  sportowej  i  patriotycznej z okazji  101- lecia odzyskania  niepodległości oraz turnieje  szkolne. Jesteście  super !!!