Rada Dzielnicy Oliwa

piątek, 22 marca 2019 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Nowe przejście dla pieszych

12.09.2014

Zarząd Dzielnicy Oliwa dwa dni temu wystąpił do Zarządu Dróg i Zieleni o zabezpieczenie niedokończonego przejścia dla pieszychz przystanku tramwajowego "Uniwersytet". Dziś przejście zostało ukończone i wymalowane.

W okresie wakacyjnym ekipy budowlane wybudowały przy Uniwersytecie Gdańskim naziemne przejście dla pieszych przez ul. Wita Stwosza i torowisko tramwajowe. W czasie budowy, zamiast wyciętych barierek przystankowych, ustawiono tymczasowe przeszkody, które miały uniemożliwić korzystanie z nowego przejścia. Prace budowlane się zakończyły, przeszkody zabrano, ale nadal brakowało oznakowania pionowego i poziomego nowego przejścia dla pieszych. Z nieoznakowanego przejścia korzystało już wiele osób, gdyż jest to krótsza droga do tramwaju niż tunelem podziemnym.

- Wielu pieszych narażonych jest tym samym na niebezpieczeństwo ze strony samochodów, których kierowcy nie wiedzą o istnieniu nowego przejścia – informował w piśmie do ZDiZ Zarząd Dzielnicy Oliwa.- Dla kierowców jadących z obu stron ul. Wita Stwosza, nie jest widoczny brak ogrodzenia przystanku, co może skutkować niekontrolowanym wtargnięciem pieszego pod koła samochodu.

12 września przejście zostało ukończone. Ustawiono oznakowanie pionowej oraz wymalowano oznakowanie poziome.

wstecz...